Meninės
instaliacijos
projektas
Ateities maistas 2224 festivalio meninė instaliacija – tai unikalus patyriminis edukcijos menu projektas, kuriame dalyvavo Rasmelė, trisdešimt Vilniaus humanistinės mokyklos septintokų, lydimi edukacinės programos kuratorės Eglės Nedzinskaitės, instaliacijos architektų Norbert Hinc ir Lauros Kuršvietytės bei mentorių komandos.
Projekto tikslas – skatinti vaikų erdvinį mąstymą, domėjimąsi biologija, maistu, valgymo įpročiais ir ateities temomis. Per mėnesį trukusį kūrybinį procesą vaikai intensyviai dirbo kas savaitę, įsitraukdami į mokymąsi, eksperimentus, diskusijas bei kūrybinių idėjų generavimą. Jie ieškojo kompromisų bei sprendimų, kurie leistų sėkmingai įgyvendinti sumanymus. Grupėmis kurdami originalią architektūrą, paremtą trimačiais virškinimo sistemos modeliais, vaikai ne tik lavino erdvinį suvokimą, bet ir ugdė kritinį mąstymą, kūrybiškumą. Šis procesas skatino juos įsitraukti į kūrybinį dialogą ir kartu ieškoti būdų, kaip geriausiai perteikti mokslines žinias per meninę išraišką.
Septintokai ne tik kūrė modelius, bet ir prisidėjo prie meninės instaliacijos turinio formavimo, apgalvodami, kaip ir kur eksponuoti menininkų darbus bei patyriminės stoteles, kad jos harmoningai derėtų jų kuriamoje bendroje instaliacijos kompozicijoje. Kiekvienas kūrinys atspindi skirtingas virškinimo sistemos funkcijas, kviesdamas lankytojus susipažinti su žmogaus kūno procesais ir giliau pažvelgti į sveikos mitybos temas. Kūriniai išdėstyti taip, kad lankytojai galėtų keliauti erdve tarsi judėdami virškinimo sistemos viduje, sukuriant įtraukiančią ir mokomąją patirtį.
Ši meninė instaliacija, eksponuojama Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, suteikia jauniesiems kūrėjams galimybę pristatyti savo kūrybinius sumanymus bendraamžiams, mokytojams ir muziejaus lankytojams. Menas čia tampa mūsų gyvenimo atspindžiu ir įgauna tyrimo formą, nagrinėdamas ateities maisto temą.
Be meno ir vaizduotės sunku įsivaizduoti, kaip galėtų atrodyti ateities maistas – instaliacija ne tik skatina domėtis žmogaus kūnu ir mityba, bet ir kviečia lankytojus apmąstyti kasdienius maisto pasirinkimus, jų poveikį sveikatai bei ateities maisto perspektyvas.
Procesas
Meninės instaliacijos
bendraautoriai
Dėkojame moksleiviams už jų indėlį, kuriant festivalio meninę instaliaciją. Ačiū: Beatričei, Gabrielei Izabel, Jogailai, Tajui, Vytautei, Tautvydui, Lukrecijai, Indrai, Simonai, Vidmantui, Lukai, Jonui, Ąžuolui, Godai, Normantui, Domantui, Kristijonui, Ajai Barborai, Majai, Giriui, Karoliui, Ugnei, Skajui, Saulei, Marijai, Betai ir Adomui bei jų dizaino mokytojai, dizainerei Karolinai Petraitytei.
Ačiū: Amelia, Rasai, Žemynai, Paulinai ir Kristupui.
Vaikų plakato festivaliui konkursas
Dėkojame Vilniaus humanistinės mokyklos dizaino mokytojai, dizainerei Krolinai Petraitytei, už grafinio dizaino pamokas ir vedamą projekto procesą 5-6 klasių moksleiviams. Kviečiame susipažinti su moksleivių darbais – išrinktus plakatus galite pamatyti švieslentėse prie Nacionalinės dailės galerijos pagrindinio įėjimo Vilniuje bei Kaune, prie pagrindinio įėjimo į KTU cheminės technologijos fakultetą